Lista aktualności Lista aktualności

Sadzenie lasu z dziećmi i młodzieżą - akcja "100 mln drzew do 2017 roku"

W ramach prowadzonej przez Nadleśnictwo Parciaki edukacji leśnej, uczniowie wraz z nauczycielami z okolicznych szkół,  wiosną tego roku wzięli udział w akcji sadzenia lasu w pięciu leśnictwach.

Spotkania wpisały się w międzynarodowy program organizacji ENO Programme Association z Finlandii "100 milion trees by 2017".

Celem akcji, w której biorą udział wolontariusze- dzieci i młodzież z całego świata- jest posadzenie 100 milionów drzew do 2017 roku.

W wiosennych odnowieniach brali udział  uczniowie i nauczyciele, łącznie 202 osoby, z 5 szkół położonych na terenie administrowanym przez nasze nadleśnictwo:

-  Publiczna Szkoła Podstawowa z Jednorożca – w Leśnictwie Olszewka

- Zespół Szkół Gminnych z Baranowa – w Leśnictwie Budziska

- Zespół Szkół z Zawad – w Leśnictwie Majdan

- Gimnazjum z Zespołu Szkół Płoniawy Bramura – w Leśnictwie Klin

- Publiczna Szkoła Podstawowa z Węgrzynowa – w Leśnictwie Bramura

Uczestnicy zostali zapoznani z technikami sadzenia stosowanymi w leśnictwie. Po krótkim instruktarzu wszyscy ochoczo ruszyli do pracy. Dobry nastrój i uśmiechy nie opuszczały  naszych pomocników. Młodzi przyrodnicy zadawali wiele pytań o las i zasady prowadzenia gospodarki leśnej.


Wspólnie z przedstawicielami Służby Leśnej oraz pracownikami Zakładów Usług Leśnych -dzieci i młodzież z okolicznych szkół  posadzili ok. 6 tysięcy nowych drzew!

Nadleśnictwo Parciaki dziękuje wszystkim uczestnikom akcji za aktywny wkład w odnawianie lasu, a także za  propagowania roli lasu i leśnictwa w rozwoju regionu.