Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMY

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Akcja została zainicjowana w 2019 roku przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.

Od samego początku liczyliśmy, że ta akcja zjednoczy nasze społeczeństwo we wszystkich zakątkach kraju. Apelujemy do Polaków, do wszystkich którzy kochają drzewa, by poszli do swojego nadleśnictwa, wzięli sadzonkę i posadzili drzewo. To bardzo ważne, to nie jest działanie tylko na dzisiaj i tylko dla nas, ale także dla przyszłości. Las to oczyszczanie powietrza, produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla, to ogromnie istotne także z konieczności, jaką jest ochrona klimatu - apelował prezydent.

 

30 września i 1 października wszystkim chętnym osobom rozdawaliśmy sadzonki drzew rodzimych gatunków. W akcji brały udział wszystkie nadleśnictwa w Polsce.
W Nadleśnictwie Parciaki sadzonki można było odebrać na stoisku zlokalizowanym na Szkółce Leśnej Budziska. Podczas dwóch dni akcji rozdalismy liczne świerki, sosny, brzozy,klony i jarzęby. Razem 200 młodych drzew. Dodatkowo każdy zainteresowany mógł liczyć na poradę dotyczącą sadzenia. Miło nam obserwować, że akcja cieszy się co roku tak dużym zainteresowaniem. Jesień to idealny moment na posadzenie drzewa w swoim ogrodzie, liczymy więc na to, że wszystkie rozdane sadzonki przyjmą się i wyrosną z czasem na dorodne drzewa.