Lista aktualności Lista aktualności

"Darz Bór" !

IV Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczo- Łowiecki w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle

IV Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczo - Łowiecki "Darz Bór"

2 czerwca br. przedstawiciele Nadleśnictwa Parciaki mieli przyjemność uczestniczyć w IV Międzypowiatowym Konkursie Przyrodniczo – Łowieckim „Darz Bór" zorganizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.

W zmaganiach udział wzięło 11 dwuosobowych zespołów młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z trzech części a sumaryczna ilość punków decydowała o zwycięstwie. Pierwszym etapem był  test z wiedzy przyrodniczo – łowieckiej, kolejnym strzelanie, a w ostatniej części młodzież prezentowała wykonane przez siebie prace przedstawiające rośliny leśne. Prace plastyczne wykonywane były różną techniką oraz stylem. Pojawiły się prace z drewna, bibuły, z wykorzystaniem żywych roślin a nawet ciasteczka i syrop z młodych pędów sosny! Komisja składająca się z przedstawicieli Nadleśnictw Parciaki i Ostrołęka a także Starostwa Powiatowego w Ostrołęce stała przed nie lada  wyzwaniem!  

Konkurs zakończył się wyłonieniem w każdej z kategorii trzech zwycięskich drużyn z największą liczbą punktów. Młodzież wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem, szerokim zakresem  wiedzy przyrodniczo - łowieckiej oraz olbrzymią pomysłowością, sprawiając nam tym samym olbrzymią radość. Wierzymy, że młodzież wykorzysta swoje umiejętności dla dobra ojczystej przyrody oraz  zachowania jej dla przyszłych pokoleń.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!