Lista aktualności Lista aktualności

Zimowe zajęcia edukacyjne - podsumowanie

W dniach 18.01-27.02.2019 r. Nadleśnictwo Parciaki zorganizowało zajęcia edukacyjne pod hasłem „Ferie z Leśnikiem”. W akcji wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w: Baranowie, Jednorożcu, Makowie Mazowieckim, Olszewce, Płoniawach-Bramurze i Zawadach.

Podczas realizowanych zajęć oraz prelekcji zostały poruszone następujące tematy: dokarmianie zwierząt, rola oraz zastosowanie drewna a także charakterystyka pracy leśnika. Poprzez gry i zabawy dzieci mogły nauczyć się pożytecznego działania na rzecz ochrony przyrody. Emocji nie zabrakło też w quizach i zagadkach. Duch rywalizacji był wyraźnie wyczuwalny, a młodzi przyrodnicy wykazywali się wiedzą o lesie m. in. znajomością gatunków zwierząt i roślin w okolicznych lasach, pracami wykonywanymi przez leśniczego w okresie zimowym i zastosowaniem drewna w naszym otoczeniu. Dodatkowo uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne w prostych projektach z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu oraz przy własnoręcznie wykonywanych karmnikach dla ptaków. Podczas rozgrywek w grę planszową pt. „Żywioły lasu”., które zostały przeprowadzone w czteroosobowych drużynach, składających się z uczniów klas ósmych, można było przekonać się o tym, że zmianom klimatu trzeba przeciwdziałać.

Na wiele pytań nurtujących młodych adeptów ochrony przyrody, m.in. o  ulubione smakołyki zwierząt w okresie zimowym oraz jak prawidłowo dokarmiać ptaki, można było uzyskać odpowiedzi od pracowników Nadleśnictwa Parciaki.

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do dalszej współpracy!