Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Nadleśnictwa Parciaki. Nasza oferta edukacyjna skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym także osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, by upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Nadleśnictwo Parciaki od wielu lat prowadzi szeroko rozumianą edukację przyrodniczą.
"(...) kiedy dzieci mają bezpośredni kontakt z przyrodą, wtedy nagle wychodzi z nich cała ich siła. Nawet te poniżej drugiego roku życia (...) mogą przejść kilometry" Maria Montessori

Corocznie prowadzimy spotkania w szkołach, organizujemy konkursy i zapraszamy dzieci do lasu, Zielonej Klasy, centrum edukacji przyrodniczo-leśnej i na ścieżki edukacyjne.
Wszystko po to by zainteresować i zwiększyć wrażliwość ludzi na otaczającą nas przyrodę.

Chęć udziału w zajęciach prosimy każdorazowo uzgadniać z edukatorem-Hanną Kępczyńską (784 958 732).

Regulamin zajęć oraz oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem znajdują się w załączniku.

Uzupełnione i złożone do nadleśnictwa oświadczenie jest warunkiem przystąpienia do zajeć.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

żubry już czekają na zwiedzających

żubry już czekają na zwiedzających

Trwają ostatnie prace gospodarcze wokół pokazowej zagrody żubrów w Krajewie koło Mławy. Już mieszkają w niej cztery żubry – jeden byk i trzy krowy. Wiosną zagroda zostanie udostępniona zwiedzającym

Trwają ostatnie prace gospodarcze wokół pokazowej zagrody żubrów w Krajewie koło Mławy. Już mieszkają w niej cztery żubry – jeden byk i trzy krowy. Wiosną zagroda zostanie udostępniona zwiedzającym.

Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wizytował dziś pokazową zagrodę żubrów w Krajewie koło Mławy. Inwestycja, która powstała na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, wchodzącego w skład RDLP w Olsztynie, przechodzi właśnie ostatnie szlify. Trwają pracę gospodarcze wokół zagrody. Wszystko z myślą o jak najszybszym udostępnieniu jej zwiedzającym. – Nie mam wątpliwości, że będzie prawdziwa atrakcja turystyczna północnego Mazowsza – podkreśla Dyrektor Roczniak.

W zagrodzie już mieszkają pierwsi lokatorzy – cztery żubry, wśród nich trzy krowy i jeden byk. Docelowo licząca prawie 9 hektarów zagroda pomieści 12 żubrów. Jej udostępnienie zwiedzającym planowane jest na wiosnę.