Strefy „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Parciaki

Nadleśnictwo Parciaki wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczone przez Nadleśnictwo Parciaki strefy (Grądy, Krasiniak, Podoś i Bramura) to obszary przeznaczone dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również:

     z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę:

     Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

  • Zasady bezpiecznego korzystania z lasu znajdują się tutaj oraz na stronie internetowej naszego nadleśnictwa.
  • Jeśli chcesz uzyskać informacje, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze skontaktuj się z koordynatorem programu. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
  • Jesień i zima to okres polowań zbiorowych prosimy o zapoznanie się z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

     Terminy polowań zbiorowych: KŁ „MIŚ”, KŁ „ Świt”, KŁ „OKM” [odnośniki zostaną podane po ustaleniu terminów przez KŁ].

  • Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres parciaki@olsztyn.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
  • Zachęcamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety przezanczonej dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie w ramach ww. Programu.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:


Hanna Kępczyńska
e-mail: hanna.kepczynska@olsztyn.lasy.gov.pl
tel. 784 958 732

 

Nadleśnictwo Parciaki przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.